ALTINORDU’DA ALTYAPI YENİLENDİ

30-11-2017 14:20
342 okunma
Paylaş :

ALTINORDU’DA ALTYAPI YENİLENDİ

 

BAŞKAN YILMAZ, “20 ARALIK’TA FİNAL YAPIYORUZ”

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu ilçesinde gerçekleştirilen altyapı çalışmaları kapsamında Ordu iline gelen Avrupa Birliği proje heyetini kabul etti. Başkan Enver Yılmaz, 3 yıldır devam eden altyapıda sona gelindiğini ve 20 Aralık’ta final yapacaklarını söyledi.

 

HER YAĞMUR YAĞDIĞINDA ARTIK ELİMİZ YÜREĞİMİZDE DEĞİL  

 

Başkan Yılmaz, 1930’lu yıllarda 18 bin nüfusa göre planlanan şehrin altyapısını tamamen yenilediklerini belirterek, “1930’lu yıllarda 18 bin nüfusa göre inşa edilen, geçici onarım ve eklemelerle günümüze kadar getirilen ancak artan nüfusa cevap veremeyen şehrimizin altyapısını tamamen yeniledik. Nüfusun ve yapılaşmanın en yoğun olduğu Altınordu ilçemizde zor şartlar altında yapılan çalışmalarda toplam 100 km’ye yakın içme suyu ve kanalizasyon hattı döşedik. Her yağmur yağdığında artık elimiz yüreğimizde değil. Ordu’muz sağlam temeller üzerinde yükselsin diye 3 yıl önce başladığımız altyapı seferberliğimizde 20 Aralık'ta final yapıyoruz” dedi.

 

PROJENİN SON DURUMU DEĞERLENDİRİLDİ, UYGULAMALAR İNCELENDİ

 

Proje kapsamında yapılan çalışmaları inceleyen Avrupa Birliği proje heyetinin OSKİ yetkilileriyle de gerçekleştirdiği toplantıda, 2016 yılı Mayıs ayında ilk kazması vurulan içme suyu ve kanalizasyon altyapı projesinin son aşamaya gelmesiyle birlikte ortaya çıkan son tablo değerlendirildi. Altınordu ilçesinin altyapısının bu projeyle yenilenmesi ve ortaya çıkan başarı da masaya yatırıldı.  AB Hibe Programı ile finansman desteği alan projenin kalan eksiklikleri tespit edilerek, yeni bir yol haritası çizildi. Yapılan değerlendirmeler soncunda, 70 km içme suyu ve 22 km kanalizasyon hattının Altınordu ilçe merkezine kazandırıldığı ve projenin %95’nin tamamlandığı ifade edildi.

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi