150 KİŞİLİK TEKNE 20 MAYIS’TA ORDULULARIN HİZMETİNDE GEZİNTİ TEKNESİ BU YIL DA HİZMET VERECEK

18.05.2017 / 14:24
548 okunma
Paylaş :
GEZİNTİ TEKNESİ BU YIL DA HİZMET VERECEK
 
150 KİŞİLİK TEKNE 20 MAYIS’TA ORDULULARIN HİZMETİNDE
 
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez geçen yaz sezonunda vatandaşların hizmetine sunulmak üzere kiralanan 150 kişilik gezinti teknesi, bu yıl da 20 Mayıs’ta Ordululara hizmet vermeye başlayacak. Başkan Enver Yılmaz, 24 metre uzunluğundaki gezinti teknesinin 5 ay boyunca halkın hizmetinde olacağını söyledi.
 
MAYIS 7'SİNDE SEFERLERE BAŞLIYOR
 
Teknenin Ordu’ya ilk kez geçen yıl getirildiğini ve bu yıl da halkın yoğun ilgisi nedeniyle hizmete sunulacağını ifade eden Başkan Enver Yılmaz, "ORBEL A.Ş. bünyesinde kiralanan gezinti teknesi, 20 Mayıs günü ilk seferini yapacak. Tekneyi, halk arasında Mayıs 7'si olarak bilinen ve baharın gelişinin kutlandığı bu tarihte, Altınordu rıhtımında vatandaşlarımızın hizmetine sunmaya başlayacağız. Kıyısı olan bir il olmamıza rağmen denizin imkânlarından yeterince faydalanamadığımızı her fırsatta dile getiriyoruz. Amacımız da bu olumsuz durumu ortadan kaldırmak. Vatandaşlarımız yaz ayları ve devamında, sahip olduğumuz doğa harikası denizimizin tadını doyasıya çıkaracak. Halkımız hizmetin en iyisine layık" diye konuştu. 
 
MAYIS YEDİSİNDE ÖZEL TARİFE UYGULANACAK
 
Mayıs 7’sinde 10.00-19.00 saatleri arasında teknenin hizmet vereceğini söyleyen Başkan Yılmaz, “Şehir turu ile Ordululara hizmet verecek olan gezinti teknemizde o güne özel bir tarife oluşturduk. Yaklaşık bir saat sürecek seferde kişi başı 5 TL ücret alınacak. Pazartesi günü hariç haftanın 6 günü hizmet verecek olan teknemizde 0-6 yaş grubu ücretsiz seyahat edebilecek” dedi.
 
İLK OLARAK GÜNDE ÜÇ TUR DÜZENLENECEK
 
20 Mayıs 2017 tarihinde hizmete sunulacak olan gezinti teknesi, ilk olarak üç güzergâhta vatandaşa hizmet verecek. Bu üç güzergâhın dışında cumartesi günleri saat 10.30’da kahvaltı turu ve pazar günleri ise saat 13.00’te hafta sonu turu yapılacak.
 
DETAYLI BİLGİ ORBEL A.Ş.DEN ALINABİLECEK
 
Hava ve deniz koşullarına göre düzenlenen, iptali ve kalkış saatlerinde değişiklik olabilecek turlar hakkında www.orbel.com.tr  internet sitesinden detaylı bilgi alınabilecek ve 0 (535) 016 88 35 no’lu telefon aranarak rezervasyon yaptırılabilecek.
 
Gezinti teknesinin saat, güzergâh ve fiyat tarifesi ise şöyle:
 
KALKIŞ SAATİ
TUR TÜRÜ
TAHMİNİ TUR SÜRESİ
GÜZERGÂH
FİYATI
15.00 
Uzun Tur 
1 Saat 30 dakika
Rıhtım-Gülyalı Yönü
10 TL
17.00 
Uzun Tur
1 Saat 30 dakika
Rıhtım-Perşembe Yönü
10 TL
19.00
Kısa Tur 
1 Saat
Rıhtım-Keçiköy-Melet Yönü
 8  TL
 
 
  • brick and by windows
  • brick and by windows
  • brick and by windows
  • brick and by windows
  • brick and by windows
  • brick and by windows